דף הבית >> ד"ר אדטו - פאוורליפטינג כדרך חיים
 
*פרק א: מי שלא לשמה בה לשמה
משחר ימי תמיד סקרן אותי כיצד להיות יותר, יותר בהכול. זוכר אני את עצמי מגיל צעיר עוסק באומנויות לחימה שונות בצורה קדחתנית, עד כדי כך שכשגופי כשל, רוחי לא נתנה לו, וכשרוחי כשלה גופי לא נתן לה. כך העברתי את רוב שנותי כילד וכנער מתבגר. תחילה מטרתי היתה ככל נער מתבגר המאוהב באומנוות הלחימה ללמוד עוד ולשפר את מיומנותי. דבר שנשמע ברור עד מאוד, אך לקח לי שנים רבות לאחר מכן להבין ולו במעט מה היא מיומנות אמיתית, מה היא מהות האסטרטגיה. אסטרטגיה הינה הכל ולא כלום היא המיומנות עד לרמה שהכול מתחבר לאחד.

ניתן לומר כי כל אדם השולט במיומנותו והוא אומן הינו אסטרטג. פסל הבונה פסל במיומנות רבה באם אסטרטגית הבניה שלו לא תהיה נכונה, סביר הוא שיכשל ביצירת האומנות שלו. בעבר בוני סירות מעץ (כגון פלוקי מהסידרה הוויקינגים) היו אומנים בעלי שליטה במיומנות בניית הסירה ומיומנים באסטרטגיה של בנייתה.  כך גם באומנות הלחימה - אימון ללא הרף וללא הרפיה מביא למיומנות. ומכאן למידת המיומנות מביאה לאומנות והאומנות היא שליטה באסטרטגיה. ואני רואה אסטרטגיה כדרך חיים. או מיומנות נרכשת כדרך חיים לא כמתנת לידה משמיים.

פרק א: טכניקה יום קשה משעמם ומפרך.
בתחילת דרכי כפאוורליפטר מתחיל המשקלים הגבוהים שבו אותי כל כך, רציתי אותם אך בל נשכח שהמיומנות הופכת לאומנות והאומנות לאסטרטגיה. אלו הם השלבים הנצחיים בראיה שלי משחר ימי, ולכן לא הנחתי לעצמי וחזרתי שוב ושוב על התנועה ועל התכניקה עד לצבירת מיומנות מספקת בה הרשתי לעצמי להעלות משקל נוסף. וכך המשכתי וכאשר גופי כאב רוחי הרימה אותו עם רייג' חדש, וכאשר רוחי נפלה גופי התכווץ והכין את עצמו לחזרה נוספת ולא נתן לרוחי ליפול, זאת היא תחילתה של רוח האסטרטגיה.
כדי לשלוט בשלושת החזרות של הפאוורליפטינג עלינו להתאמן בהם ללא הפסקה וללטש עוד ועוד את הטכניקה עד למיומנות-על רק כך נבין את מהות האסטרטגיה של הפאוורליפטינג.

כך הובלתי את עצמי בעולם הפאוורליפטינג. 
וכך תנהגו בכול יום בין עם היה יום קל או יום קשה ומפרך, לפני שאתם מתחילים באימון הקדישו לעצמכם מספר רגעים כדי להכין את מוחכם וגופכם לאימון, שבו והקדישו כ-2 דקות לנשימה המתבצעת מהאף תוך כדי ניפוח הבטן. אל תשתמשו בחזה לצורך הנשימה ונשפו מהפה (מעיין מדיטציה) נקו את ראשכם והזרימו אנרגה בגופכם תנו לו להכין את עצמו לאימון. אלה השלבים הראשונים בהכרת המיומנות, לימדו זאת היטב. היכנסו לתרגיל ללא פחד ללא מחשבות וללא גאווה, ראו אותכם בעיני עצמכם מבצעים את התרגיל, היתמקדו, כווצו את גופכם ושפרו את מיומנות הטכניקה. טכניקה ושליטה של מוח וגוף אלו הם הבסיס בהבנת המיומנות המביאה להבנת האסטרטגיה.

05.07.16