כללי ביגוד וציוד  
לבוש תיקני 
חובה סינגלט תיקני, צמוד לגוף ללא חיזוקים וללא שרוולים. לא יתאפשר שום לבוש אחר. בד נמתח ללא הגבלה של צבע. אסורים כפתורים, סוגרים, סקוטשים, קישוטים וקשירות. אסור ריפוד או שכבה כפולה של בד. אסור שהחלק התחתון של הסינגלט יכסה את הברך.

במהלך ביצוע סקוואט ולחיצת חזה חובה ללבוש חולצת טריקו עם שרוולים אשר יכסו את הכתף אך לא יגיעו לאזור המרפק. אסורים צווארון, כפתורים, כיסים או כל פרט אחר. הלבשה תחתונה תומכת או מעצבת אסורה (חגורת בטן, גרביון אלסטי).

גרביים
חובה לגרוב גרביים עד גובה הברך בדדליפט. בסקוואט ולחיצת חזה גרביים הינם רשות. בתרגיל סקוואט חייב להיות מרווח בין הגרב לרצועות ברכיים.

נעליים
נעליים תקניות שלא יסכנו את הספורטאי ושלא יפגעו או יגרמו נזק לציוד. ניתן להשתמש בנעלי התעמלות, נעלי האבקות או הרמת משקולות, נעלי קורה. כל סוג אחר של נעליים אסור.

עזרים
חגורת עור או דמוי עור בלבד. רוחב חגורה מקסימלי 10 ס"מ, עובי מקסימלי 13 מ"מ. חגורה לא תכלול חלקים מתכתיים ו/או פלסטיקים מלבד הסוגר. אסורות חגורות עם ריפוד או תומכים.
חגורה תמיד תהיה מעל הסינגלט.

רצועות לשורש כף היד – מותרות. אורך מקסימלי 1 מטר, רוחב מקסימלי 8 ס"מ, ללא ברזלים. בזמן ביצוע לחיצת חזה  חייבים להוריד את הלולאה של האגודל במידה וקיימת.בנוסף מותר להשתמש בשרוולי מרפק בתרגילים סקוואט ודדליפט בלבד.

רצועות ברכיים מותרות עד 2.5 מטר, או לסגורין שרוולי ברכיים ברוחב עד 20 ס"מ. שמוש בשינהם במקביל אסור
על פי חוקי הפדרציה העולמית יהיו שני מקצים נפרדים עם רצועות ברכיים ולא  רצועות ברכיים
 


כפפות, מדבקות - אסורות.

תכשיטיםמותר לענות טבעת נישואין. לגבי כל סוג אחר של תכשיטים - חובה ליידע את השופטים לפני התחרות. השופט יכול להוראות להוריד את התכשיט לפני התחרות אם אינו בטיחותי מספיק בעיניו, אלא אם כן מדובר בחפץ בעל ערך רגשי או דתי עבור ספורטאי.

כובעים
כובעים מכל סוג שהוא -  אסורים. כיסויי ראש בהקשר דתי - מותרים.

אסור שימוש במשחות, קרמים, שמנים במהלך התחרות. אסור שימוש בדבקים או ספרי דבק על הגוף/ציוד אישי.

אסור בשום פנים ואופן להתיז או למרוח כל סוג של חומר על הציוד, כולל הציוד באזור החימום. צוות התחרות בלבד ידאג לחיטוי וניקוי המכשירים. בכל נושא הקשור לנקוי ותחזוקת הציוד יש לפנות לשופטים או לצוות התחרות.

מותר שימוש בטלק או באבקת מגנזיום

ספורטאים יכולים להרכיב משקפיים ומכשירי שמיעה. 

שופטי התחרות וההנהלה יהיו רשאים בכל עת לאכוף את אחד מהחוקים ו/או במידת הצורך לקבוע החלטה על סמך דעתם המקצועית. החלטת השופט שהוסמך לכך הינה הקובעת